נ. פינברג ושות' עורכי דין
English

אודות המשרד

משרד עורכי הדין נ.פינברג ושות' נוסד בשנת 1973 והינו המשרד הגדול והמוביל בישראל בתחום משפט העבודה ומתמחה בייצוג מעסיקים.

הליווי המשפטי שאנו מספקים ללקוחותינו מתפרש על מגוון הפעולות המשפטיות הקשורות לתחום משפט העבודה, ובכלל זה מתן ייעוץ שוטף, הכנת חוות דעת משפטיות, ליווי מעסיקים במהלכים הנוגעים ליחסי העבודה הקיבוציים והאישיים, ניהול הליכים משפטיים בבתי הדין, עריכת חוזי עבודה אישיים והסכמי עבודה קיבוציים, ליווי בשלבי משא ומתן קיבוצי ועוד.

על לקוחותינו נמנית שורה ארוכה של מעסיקים ישראלים ובינלאומיים מהגדולים והמובילים בישראל. כך ובין היתר, מייצג משרדנו דרך קבע את התאגידים הפיננסיים הגדולים בישראל, חברות תקשורת, עיתונים, תאגידים סטטוטוריים, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות וציבוריות אחרות. כמו כן מייצג משרדנו חברות תעשייתיות רבות, חברות הי-טק בינלאומיות, תאגידים בתחום הפרמצבטיקה, המזון, התחבורה, התעופה, והתשתיות.

מרביתם של לקוחות המשרד הינם לקוחות קבועים וההתקשרות עימם הינה על בסיס קבוע וארוך טווח. חלק גדול מלקוחותינו מיוצגים על ידינו מזה שנים רבות. לצד לקוחות ותיקים אלה מיוצגים במשרד אף לקוחות רבים אחרים, בין כאלה המביאים לטיפולנו מקרים בעלי השלכות משפטיות או כלכליות תקדימיות, או בעלי חשיבות מיוחדת, ובין לקוחות אחרים אשר בחרו במרוצת השנים להצטרף לקהל לקוחותינו המגוון ואף הם מיוצגים על ידנו באופן שוטף.

הניסיון והמוניטין שצבר משרדנו לאורך שנות קיומו הפכו אותו לאחד המשרדים המובילים בתחומו ולמשרד היחיד בין 50 המשרדים הגדולים בישראל על פי דן אנד ברדסטריט ישראל[1]  המתמחה בדיני עבודה בלבד. עו"ד פינברג הינו מעורכי הדין הותיקים והמוערכים בתחום במדינת ישראל והוא זוכה להכרה והערכה רבה מאוד בקרב גורמים רבים במשק הישראלי.

סכסוכים רבים אשר הגיעו להכרעה משפטית מהווים אבני דרך בדרכו של משרדנו ואף בתחום משפט העבודה בישראל.

כך לדוגמא ניתן למנות את סכסוך העבודה בין הנהלת עיתון הארץ לבין אגודת העיתונאים שבמהלכו נפרצה הדרך להעסקת עיתונאים באמצעות הסכמים אישיים; את פרשת "עמית"[2] אשר בסופה קבע בית המשפט העליון כי ארגון "עמית" מיסודה של קופת חולים מכבי אינו ארגון עובדים; פרשת אלקו[3], בה קבע בית הדין הארצי לעבודה מי הם האורגנים המוסמכים לחתום בשם ההסתדרות על הסכמים קיבוציים; בג"צ גוניק נגד רשות הנמלים[4], אשר עסק בפרשנות הסכמים קיבוציים ובמשקלה של התנהגות הצדדים לצורך זה, כמו גם באבחנה בין זכויות סטטוטוריות לזכויות הסכמיות; בג"צ רשות שדות התעופה נגד זוילי ואח'[5] בה קבע בג"צ כללים יסודיים בדבר תוקפו הרטרואקטיבי של אישור הסכם קיבוצי על פי חוק שעות עבודה ומנוחה; פרשת שזיפי[6] בה קבע בג"צ כי עובד שכל שכרו משתלם באמצעות עמלות זכאי להשלמת שכרו לשכר מינימום מדי חודש בחודשו אך מעביד רשאי לנכות את ההשלמה מעמלותיו על העובד בחודשים הבאים; פרשת קורן[7] בה קבע בג"צ כי לא קיימת חובה חוקית לכלול באופן אוטומטי את רכיב גילום המס בשכר הקובע לפיצויי פיטורים; פרשת תש"ן[8] בה דן אישר בית הדין לעבודה את חוקיות השימוש באיתוראן לצורך מעקב נוכחות עובדים במקום העבודה... וכאמור המדובר בדוגמאות ספורות בלבד מתוך עשרות רבות של פסקי דין מרכזיים בתחום אשר משרדנו היה מעורב בהם ואשר ניתנו במרוצת השנים.

משרדנו מתמחה גם בייעוץ ובליווי תאגידים גדולים לרבות תאגידים סטטוטוריים וממשלתיים בכל ההיבטים הנוגעים לדיני העבודה במסגרת מהלכים של שינוי מבנה ארגוני. כך, למשל, טיפל המשרד בשנים האחרונות בהפרדת חברת רפא"ל ובמעברה ממעמד של יחידת סמך במשרד הביטחון לחברה עצמאית (שנת 2002), בשינוי הארגוני הגדול שנעשה בבנק הפועלים, לרבות פיטורי עובדים ולרבות מיזוג בנק משכן לתוך בנק הפועלים (שנת 2003). עוד טיפל המשרד בהפרדת רכבת ישראל מרשות הנמלים (שנת 2003), במיזוג בנק טפחות לתוך בנק המזרחי המאוחד בע"מ (בשנים 2004- 2005), בהפיכת רשות הנמלים לארבע חברות ממשלתיות (שנת 2005), הפרטת בנק דיסקונט לישראל בע"מ (2005), הפרטת בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (2005), הפרטת בנק לאומי לישראל בע"מ (2005), רכישת קלאבמרקט על ידי שופרסל (שלהי 2005), מעבר רשות הדואר לחברה (2006), מכירת בנק מסד (2008).

משרדנו נוטל חלק בפעילויות מגוונות הקשורות בפיתוח והנחלת תחום דיני העבודה, לרבות השתתפות פעילה באגודה הישראלית למשפט העבודה והביטחון הסוציאלי בישראל ובאירועים שהיא מארגנת, כתיבת מאמרים, הרצאות, ימי עיון והדרכות.
משרדנו גם נותן ייעוץ משפטי ומטפל בתיקים בהתנדבות (פרו-בונו). במסגרת זו משרדנו מייעץ ומלווה את עמותת "פוש" אשר מסייעת לילדים מרקע סוציו-אקונומי נמוך ולבעלי לקויות למידה הזקוקים לעזרה בלימודים.

בין בוגרי משרדנו ניתן למצוא  שופטים בבתי הדין לעבודה ברחבי הארץ, יועצים משפטיים בתחום דיני העבודה, ועורכי דין רבים העוסקים בתחום זה בשוק הפרטי.

שירותי המשרד ניתנים בעברית ובאנגלית.