נ. פינברג ושות' עורכי דין
English

עו"ד נחום פינברג

מ.ר. 6238

בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ועורך דין משנת 1971.

הצטרף למשרדו של מנחם גולדברג ז"ל (לימים נשיא בית הדין הארצי לעבודה) ויחדיו הקימו שותפות אשר הפכה לימים למשרד עורכי הדין המוביל בישראל בתחום משפט העבודה.  

עו"ד פינברג הינו אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני עבודה והינו היחיד אשר זוכה לדירוג הגבוה ביותר בתחום על ידי פירמת דירוג משרדי עורכי הדין בעולם PLC Which lawyer כ"עורך הדין מוערך מאד ומנוסה ביותר בתחום דיני העבודה בישראל".

בשלושים השנים האחרונות מייצג עורך דין פינברג שורה ארוכה של תאגידים מהמובילים במשק הישראלי והיה אחראי לעשרות פסקי דין והלכות חשובות בתחום משפט העבודה, אשר נלמדות בבתי הספר למשפטים בכל המוסדות האקדמיים.

השפעתו הרבה של עו"ד פינברג על התפתחות משפט העבודה במדינת ישראל באה לידי ביטוי אף במידת מעורבותו הגדולה בהחלטות רבות המתקבלות במשק ואשר יש להן השלכה ישירה תחום העשייה הכלכלית בכלל ועל מרקם יחסי העבודה בפרט. ידענותו ומומחיותו בתחום משפט העבודה הפכה את עורך דין פינברג לשותף של קבע בפורומים רבים בתחום, לרבות ייעוץ בקביעת מדיניות חקיקה על ידי הכנסת, השתתפות בדיונים רבים בפני ועדות הכנסת השונות ובפני וועדות משרדי ממשלה. כמו כן שותף עו"ד פינברג לתהליכי קבלת החלטות בדירקטוריונים של חברות ציבוריות, של חברות ממשלתיות וגופים סטטוטוריים נוספים.

עו"ד פינברג מכהן כיו"ר הפורום לדיני עבודה בלשכת עורכי הדין ומשמש גם כמרצה בהשתלמויות בפורומים מקצועיים שונים בנושאי "משפט העבודה". במהלך השנים פרסם מאמרים מקצועיים רבים בכתבי העת המובילים בתחום, וביניהם ב"הפרקליט" ו"השנתון למשפט העבודה". כמו כן, ממשיך עורך דין פינברג את דרכו של הנשיא גולדברג ז"ל בעריכת הספר דיני עבודה מאז אוקטובר 2006 והינו המחבר הראשי של הספר סיומם של יחסי עובד-מעביד (2009).

עו"ד פינברג משמש כחבר בועד המנהל של עמותת "הצל ליבו של ילד". העמותה עוסקת במתן עזרה רפואית וניתוחים לילדים ממדינות מתפתחות, הקמת מרכזים רפואיים במדינות אלו ובהכשרת רופאים ממדינות העולם בנושאים אלה.

עו"ד פינברג חבר בחבר הנאמנים של "שנקר" - בית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב וכמו כן פעיל באגודה לחינוך ת"א.